DOCPOINT TALLINN 2014 LÕI PUBLIKUREKORDI

06/02/2014 - 11:14

IMG_8869

Pühapäeval lðppenud 5. dokumentaafilmide festival DocPoint Tallinn tði kinodesse kokku 3000 vaatajat. Kinodes Artis ja Sðprus tuli kolme päeva jooksul linastamisele 35 uuemat dokfilmi kogu maailma uuema paremiku hulgast.

AUHINNATUD FILMID DOCPOINTIL

21/01/2014 - 01:35

Nagu alati, on ka seekord DocPointil võimalik näha tervet rida neid filme, mida juba festivalidel vääriliselt autasustatud on. Tavatult dokumentaalfilmina Veneetsia festivali Kuldlõvi võitnud "Sacro GRA" on ilusa doki fännile kordumatu elamus. Näitame ka kaht IDFA Amsterdami festivalil auhinnatud filmi - "Tantsivate hingede mets" ja "Kaksikõed". Viimane sai publikupreemia, nagu on selle saanud ka "Kõrgelt kukkumine" (South by Southwest), "Journey to Jah" (Zürich) ja "Igapäevane mäss" (CPH: DOX).

DOCPOINT TOOB DOKIPAREMIKU TAAS TALLINNA

21/01/2014 - 12:57

Tänavu 5. juubelit tähistav dokumentaafilmide festival DocPoint toob kolme päeva jooksul Tallinna kinodesse valimiku läinud aasta dokfilmide paremikust. 35 filmi hulgast võib leida mitmeid festivalide suurhitte: Amsterdami festivalil IDFA auhinnatud "Tantsivate hingede mets" ja "Kaksikõed", Veneetsia peapreemia ehk Kuldlõvi laureaat "Sacro GRA" ja paljud teised.

 

Festivali fookuses on nagu varemgi pigem sotsiaalselt ja poliitiliselt teravad teemad, poeetilised kunstidokid, ja filmid, mis räägivad lugusid üle maailma.